کد خبر: ۱۰۱۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان شمالی:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: با پیگیری های این سازمان و حمایت های استاندار، شرکت آلومینای جاجرم هم اکنون از دستور کار واگذاری به بخش خصوصی خارج شده است.
شرکت آلومینای جاجرم به بخش خصوص واگذار نمی شود

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، یحیی نیکدل با اعلام این خبر گفت: اظهار یکی از درخواست های استان در بخش صنعت، خارج شدن واحدهای بزرگ صنعتی شامل شرکت آلومینای جاجرم، مجتمع فولاد و شرکت لوله گستر اسفراین از فهرست واگذاری به بخش خصوصی است.


وی افزود: به نظر می رسد واگذاری این شرکت ها به بخش خصوصی زمانی باید انجام شود که طرح های توسعه آن ها به مرحله نهایی برسد و قیمت واقعی تعیین شود.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی پروژه شمش آلومینا به عنوان پروژه توسعه ای آلومینای ایران در جاجرم، اکنون حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح معطل دریافت تسهیلات بوده است گفت: پرداخت تسهیلات به علت قرار داشتن این واحد صنعتی در فهرست واگذاری به نتیجه نرسید و اگر در این مدت موضوع واگذاری مطرح نبود، می توانستیم تسهیلات را دریافت کنیم؛ بدین ترتیب مرحله اول شمش آلومینا در سال جاری افتتاح می شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: برای اجرای طرح شمش آلومینای جاجرم 2 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی تاکید کرد: واگذاری شرکت آلومینای جاجرم در شرایط کنونی که طرح توسعه ای به نتیجه نرسیده به مصلحت دولت، نظام و استان نیست زیرا ممکن است سرمایه گذاری در شمش در اولویت بخش خصوصی نباشد.
نیکدل اظهار کرد: اکنون 30 درصد از پودر آلومینوم مورد نیاز کشور در این واحد تولید و 70 درصد نیاز کشور هم از خارج وارد می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای خارج کردن مجتمع فولاد و شرکت لوله گستر اسفراین از فهرست خصوصی سازی نیز پیگیری ها در دست انجام است.

 

ایرنا/انتهای پیام
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها