کد خبر: ۱۰۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
ناهار امام یک غذای ایرانی به اسم آبگوشت بود اما من موفق شدم ناهار خوردن «پاپ» را هم به چشم ببینم، مجموعه غذاهایی که برای ایشان تدارک دیده بودند بر روی میزی به طول دوازده متر و به عرض دو و نیم متر چیده شده بود.
روایت خبرنگار فرانسوی از تفاوت غذای امام و پاپ

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، ناهار امام یک غذای ایرانی به اسم آبگوشت بود و این همان غذایی بود که در آن روز دیگران هم از آن استفاده می‌کردند، آیت‌اللّه خمینی بر سر سفره‌ای که به غیر از ایشان همسر، پسر، عروس و نوه هایشان بودند، نشسته و بعد از بر زبان آوردن نام خدا مقدار کمی غذا خوردند.

مدت ناهار خوردن ایشان دقیقاً هفت دقیقه و چهل ثانیه بود و بعد بلافاصله به اتاق کارشان رفتند. من دو سال پیش یک بار موفق شدم ناهار خوردن «پاپ» را هم به چشم ببینم، مجموعه غذاهایی که برای ایشان تدارک دیده بودند بر روی میزی به طول دوازده متر و به عرض دو و نیم متر چیده شده بود. هیچ نوع غذای ایتالیایی نبود که بر روی این میز نباشد و آن وقت حضرت پاپ بر سر این میز به تنهایی ناهار خود را میل کردند، مدت ناهار خوردن ایشان یک ساعت و پنجاه دقیقه بود و بعد باقی غذای ایشان، آن طور که من فهمیدم ، به کلی معدوم شد.

منبع: مجله اطلاعات هفتگی

انتهای پیام/

برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها