کد خبر: ۱۰۱۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۴
امام جمعه موقت جاجرم:
امام جمعه موقت جاجرم یکی از دلایل اسراف را تولید کم کیفیت یا بی کیفیت دانست و تصریح داشت: لازمه ی پیشرفت درهر کاری تخصص و تعهد است و صرف گرفتن مدرک بدون اندوخته های علمی دردی را دوا نمی کند.
تعهد و تخصص لازمه پیشرفت در کارهاست/ یکی از دلایل اسراف تولیدات بی کیفیت است

 به گزارش پایگاه خبری جاجرم ، حجت الاسلام مقصودی امام جمعه  موقت جاجرم در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته شهرستان جاجرم با اشاره به پنجم اسفند سالروز گرامی داشت خواجه نصیرالدین طوسی که به نام مهندس نامگذاری شده است گفت:لازمه ی هر کار و پیشرفت درهر کاری تخصص و تعهد است و صرف گرفتن مدرک بدون اندوخته های علمی دردی را دوا نمی کند،ما در کشورمان دانشمندان جوان،متخصص و متعهد کم نداریم،دین ما دین سهل انگاری نیست.

وی با اشاره به روز ملی حمایت از مصرف کننده افزود:یکی از راههای ترقی هرکشور تولید درست و مصرف همراه با قناعت است.

حجت اسلام مقصودی یکی از دلایل اسراف را تولید کم کیفیت یا بی کیفیت دانست و تصریح داشت: سه نوع مصرف بخیلانه،مسرفانه و معتدلانه بین انسان ها رایج است.

وی با اشاره به هشتم اسفند ماه که روز امور تربیتی است اظهار داشت:امروزه در مدارس ما به مسئله ی تربیت کمتر توجه میشود.

امام جمعه موقت جاجرم خاطر نشان کرد:عوامل زیادی در تربیت دخیل اند وراثت،محیط داخلی که رحم مادر و محیط بیرونی که خانه و مدرسه است و تربیت انواع مختلفی از جمله تربیت عقلانی،جسمانی،اخلاقی،جنسی دارد

وی با انتقاد از نحوه تربیت فرزندان توسط خانواده ها و جامعه گفت: امروزه چقدر در دانشگاه ها و مراکز آموزشی ما کلاس تربیت فرزند گذاشته اند،خانواده های ما چند عدد کتاب آموزشی تربیت فرزند در خانه هایشان دارند.

حجت الاسلام مقصودی با بیان اینکه تقوا دو نوع است اظهار داشت: تقوای بدن و تن و تقوای دل تقوای بدن شامل کسانی است که خودشان را بزرگ می دانند و نمیخواهند که این تن در آتش بسوزد خودشان را از گناه دور نگه می دارند که به همین اندازه هم خوب است،تقوای دل این است که انسان به خاطر این که خدا بزرگ است این گناه را انجام نمیدهد و به خاطر اینکه این واجب دستور خداست آن را انجام می دهد.


وی با بیان اینکه کسانی که در دنیا تقوا دارند گره درکارهایشان نمی افتدگفت: اگر انسانی تقوا نداشت یا کم برخوردار بود از تقوا  روز قیامت پشیمان است و حسرت میخورد.

خطیب جمعه جاجرم افزود:از عوامل حسرت روز قیامت کسب مال است،بزرگترین حسرت در روز قیامت حسرت آن انسانی است که در دنیا ماند و مال هایش را از راه حرام آورده است.

وی ابراز داشت: حسرت بعدی این است که انسان دیگران را به کار نیک سفارش کنند اما خودشان بهره ای نبرده اند،در مجلسی بنشینند که یاد خدا در آن نباشد در آخرت حسرت آن را میخورند.

دکتر مقصودی با بیان اینکه تقوا سفارش همه ی انبیاست تصریح داشت: انسان در دنیا فقط به فکر دنیا باشد روز قیامت حسرت میخورد و کسی که با نصیحت عالم دلسوز مخالفت کند دچار حسرت خواهد شد.

انتهای پیام/
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها