کد خبر: ۱۰۲۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
فرماندار شهرستان جاجرم تاکید کرد:
فرماندار شهرستان جاجرم گفت: توجه بیشتر به پژوهش سرا و آزمایشگاه زمینه تشویق، ترغیب و گرایش به رشته‌های فنی را بیشتر می‌کند.
لزوم توجه بیشتر به پژوهش سرا و آزمایشگاه ها

به گزارش پایگاه خبری جاجرم  مسابقات آزمایشگاهی جشنواره نوجوان خوارزمی با شرکت دانش آموزان دختر پایه هفتم و با حضور فرماندار، سرپرست آموزش‌وپرورش و نماینده مجتمع تولید آلومینا آغاز شد.

محبی فرماندار شهرستان در بازدید از مسابقات تصریح کرد: تحقیق و پژوهش اساس و بنیاد رشته‌های فنی است و توجه بیشتر به پژوهش سرا و آزمایشگاه و اختصاص دبیران تخصصی به این مراکز می‌تواند زمینه تشویق و ترغیب دانش آموزان و گرایش به رشته‌های فنی را بیشتر کند.

وی  در ادامه ضمن تشکر از نماینده مجتمع تولید آلومینا در توجه به آموزش، به مدیر این مجتمع توصیه نمود: با کمک مالی در تهیه ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی، مواد شیمیایی همچنین بهسازی و زیباسازی مجموعه پژوهش سرا و آزمایشگاه جابر بن حیان با آموزش‌وپرورش همکاری داشته باشند.

سرپرست آموزش‌وپرورش گفت: در روز اول مسابقات ده گروه از دانش آموزان دختر پایه هفتم باهم رقابت می‌کنند و درنهایت گروه برتر در مسابقات استانی شرکت خواهد نمود.

جواد ایزدی جاجرم در ادامه افزود: نکته حائز اهمیت اینجاست که مدارس روستایی، غیردولتی، نمونه دولتی و مدارس عادی در این مسابقات حضوری فعال دارند.

انتهای پیام/
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها