کد خبر: ۸۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
عدم دسترسی به شبکه های دیجیتال در روستاهای کتلی ، حصارعیسی و بخشی از روستای چهاربید، گلایه های فراوانی را از سمت ساکنین این روستاها در پی داشته است.
گلایه های مردم روستاهای کتلی ، حصارعیسی و  چهاربید از عدم دسترسی به شبکه های دیجیتال

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، شبکه دیجیتال سال هاست که در کشور راه اندازی شده و با پخش شبکه های تلویزیونی با کیفیتی قابل قبول امروز بسیاری از سلیقه ها را برای حضور پای جعبه جادویی تلویزیون میخ کوب می کند.

 عدم دسترسی به شبکه های دیجیتال در روستاهای کتلی ،حصارعیسی و بخشی از روستای چهاربید ، این روزها گلایه های فروانی را از سمت ساکنین این روستاها در پی داشته است.

همه این مشکلات در حالی صورت می گیرد که با راه اندازی فرستنده دیجیتال در روستای طبر این دهستان همه به سمت خرید دستگاه دیجیتال و دریافت تصاویر باکیفیت رفته اند اما متاسفانه این فرستنده نتوانسته است این روستاها را تحت پوشش خود قرار دهد.

عدم دسترسی اهالی این دهستان به گیرنده های دیجیتال و شبکه های آن مسلما موجبات روی آوردن مردم به جایگزینی دیگر برای این گیرنده ها را فراهم می آورد و بدون شک یکی از عامل های جولان ماهواره ها بر پشت بام خانه همشهریان بوده و اگر پای صبحت بسیاری از سرپرستان خانوارها بنشینیم شاهد گلایه تاثیر ماهواره بر فرزندان و محیط خانه هستیم.

  مهدی نقی پور دهیار روستای چهاربید در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم اظهار کرد: متاسفانه در این روستا برنامه‌های صدا و سیما از قدیم الایام بصورت آنالوگ آنهم با کیفیت ضعیف دریافت می‌شود.

 وی افزود: در سال های  گذشته فرستنده دیجیتال روستای طبر افتتاح شد و این باعث خوشحالی مردم این روستاها شد ولی این خوشحالی زیاد طولی نکشید چرا که وقتی دستگاه گیرنده دیجیتال را خریداری کردیم خبری از شبکه های دیجیتال نبود.

نقی پور ادامه داد: اکثر مردم شبکه های داخلی را به شبکه های ماهواره ای ترجیح می دهند اما این موضوع همت ویژه ای برای رفع مشکل فرستنده دیجیتال این دهستان توسط مسئولان مربوط را می خواهد.

 یکی  از شهروندان ساکن در روستای چهاربید ضمن گلایه از عدم پوشش کانال های دیجیتال توسط  فرستنده این دهستان به خبرنگار ما گفت: صبح تا شب از بدی های ماهواره و اثرات مخرب برنامه های ماهواره ای بر نسل جوان و خانواده ها حرف می زنیم اما کسی پیدا نمی شود حداقل زیر ساخت های لازم برای دریافت با کیفیت شبکه های داخلی را برای مردم فراهم کند  تا مردم مجبور به خرید ماهواره نباشند.

 وی عنوان کرد: تازمانی که دریافت کانال های داخلی برای مردم با هزار جور دردسر و قطعی های مکرر همراه باشد نباید انتظارداشته باشیم که مردم کمتر به سوی ماهواره از خود اشتیاق نشان دهند.

پایان خبر
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها