کد خبر: ۹۱۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
گزارش/
مشاع شهید طالبیان که در سالیان گذشته به کشاورزان تحویل داده شده است هنوز سند این زمین ها به مالکین آن تحویل داده نشده است.
مالکان مشاع شهید طالبیان همچنان در انتظار سند

به گزارش پایگاه خبری جاجرم ، یکی از مشکلات کشاورزان و دامداران شهرستان جاجرم سند نداشتن زمین ها برای خرید یا فروش و یا استفاده از سند برای گرفتن تسهیلات بانکی است. که باید مسئولین شهرستان جاجرم برای رفع این مشکل چاره ای بیاندیشند. در این گزارش به سراغ دو تن از کشاورزان و دامدارانی که در مشاع شهید طالبیان دارای زمین هستند رفتیم تا مشکلات آنها را به گوش مسئولین برسانیم.

محمد تقی گرایلو یکی از مالکان مشاع شهید طالبیان در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت: مشاع شهید طالبیان از سال 1374 به اعضا واگذار شده است که اوایل حدود ده نفر بودند و بعد به مرور زمان زمین ها خرید و فروش شد و اکنون تقریبا بیست الی سی نفر مالک این زمین ها هستند. مشاع شهید طالبیان به سه بخش تقسیم می شود که که مالکان دو بخش آن از نداشتن سند رنج می برند.

وی گفت: زمانی که این زمین ها با آب واگذار شد دولت از صاحبان زمین ها پول هنگفتی گرفت و گفت این پول ها به عنوان قیمت ابتدایی است. پول ها واریز شد اما سند ها واگذار نشد.

وی ابراز داشت: این زمین ها حدود بیست و هفت سال در اختیار مالکین بوده و اوایل زمین نامرغوب بوده و اوضاع کشاورزی خوب نبود و بعد از مدتی که که کار شد، زمین ها  برای کشت مرغوب شده است.  

گرایلو گفت:با پیگیری های که انجام داده ایم به ما گفتند باری تحویل این سند ها نیاز به امضای مدیر کل مسکن شهری و منابع طبیعی نیاز دارد اما هنوز این سند ها امضا نشده است و وضعیت این زمین ها بلا تکلیف مانده و حدود صد خانوار گرفتار این مشکل هستند.

محمدرضا گرایلو یکی دیگر از مالکین این زمین ها در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت: مسئولین دولتی اواسط سال 95گفتند که مالکان مبلغی از دو میلیون تا ده میلیون واریز کنند تا زمین ها تحویل داده شود. پول ها ریخته شد و کارهای دولتی انجام شد تا رسید به سال 96به فرمانداری و جهاد مراجعه کردیم و فهمیدیم که نتیجه نمی گیریم و کسی جوابگو نیست و حرفی که به ما زده اند گفتند مدیر کل دو اداره ی خراسان شمالی باید امضا کنند تا اسناد ثبت بشود.

 وی افزود: برای حل  مشکل بارها و بارها به فرمانداری و جهاد کشاورزی و حتی به ادارات مرکز استان رجوع کردیم اما همچنان با این معضل دست و پنجه نرم می کنیم.

گرایلو ابراز داشت: تا امروز ما هیچ نتیجه ای نگرفته ایم و کسی جوابگو نیست و به شدت برای گرفتن تسهیلات بانکی وثیقه مورد نیاز است ولی کارها بی نتیجه مانده و ما به اسناد خود نرسیدیم. امیدوارم که با تلاش مسئولین این مشکل کشاورزان حل بشود.

 

پایان خبر
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها