کد خبر: ۹۳۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
مصاحبه با مهدی میرابی به مناسبت روز قلم؛
یکی از مهمترین آثاری که در حال نوشتن هستم ، شرح حال منظوم زندگانی امام حسین (ع) از بدو تولد تا شهادت آن حضرت و قیام مختار می باشد،‌‌‌ که قریب به ۱۴۰۰۰ هزار بیت می شود .
مهمترین رسالت قلم حفظ و ارائه و اشاعه ی کلام الله قرآن مجید می باشد/ کتاب شرح حال منظوم زندگانی امام حسین (ع) را می نویسم

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست. هویت، چیستی و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد.

به مناسبت چهاردهم تیر ماه روز قلم، نزد یکی از اهالی قلم مهدی میرابی (مرد هفت هنر) رفته  و با او مصاحبه ای انجام داده ایم که توجه شما را به این مصاحبه جلب می کنیم.

 

پایگاه خبری : جناب میرابی ضمن تبریک این روز به شما که از اهالی قلم هستید این روز را چگونه توصیف می کنید!؟

_روز قلم روزی بسیار بزرگ و مقدسی است، در اهمیت و عظمت قلم و روز قلم همین بس که خداوند متعال سوره ای بنام قلم نازل کرد . و درابتدای سوره به قلم و آنچه می نویسد قسم خورده است .

 

پایگاه خبری : قلم چیست و چه رسالتی دارد!؟

_ قلم یکی از ابزاری است که تقدس دارد . قلم وسیله نوشتن است ، و رسالت آن به تصویر کشیدن آنچه در تفکر و اندیشه می گذرد می باشد ، قلم گفتار را به نگارش در می آورد تا مانا شود برای آیندگان ، رسالت ‌‌قلم ، حفظ ، ارائه و اشاعه ی آنچه در اذهان می گذرد و انتقال فرهنگ از نسلی به نسلی دیگر .

 

پایگاه خبری : مهمترین رسالت قلم چه بوده است!؟

_مهمترین رسالت قلم حفظ و ارائه و اشاعه ی کلام الله قرآن مجید می باشد که از همان لحظه اول نزول تا کنون بدون کمترین تحریفی و کم و زیادی به ما رسیده است .

 

پایگاه خبری: لطفا از رابطه خودتان با قلم بگویید!؟

_حقیر اهل قلم هستم ، قلم و نوشتن را خیلی دوست می دارم و از زمانی که سواد خواندن و نوشتن را کسب کردم ، هیچ وقت بدون قلم نبوده ام و هیچ زمانی از نوشتن قافل نبوده ام ، ضمن تحصیل در رشته های مختلف ، بسیار اهل مطالعه بوده و هستم به همین نسبت اهل نوشتن چه به نثر و چه به نظم می باشم. حقیقتاً حقیر آثار زیادی را در نثر و نظم نوشته ام ، تا کنون قریب به ۲۰۰,۰۰۰ هزار بیت _ و شعر ۱۵۰,۰۰۰ سطر به نثر نوشته ام در موضوعات مختلف که بیشتر گرایش دینی ،مذهبی ، اخلاقی و مردم شناسی هنر دارند ،

 

پایگاه خبری : تاکنون چه آثاری از شما به چاپ رسیده است!؟

_ کتابهای عشق آسمانی (مجموعه غزلیات ) تذکره الشهدا ( در باب شهداءِ و زندگی نامه شهدای جاجرم ) کتاب گنجینه صلوات ( مجموعه رباعیات صلوات ) کتاب خاک پر ستاره (در خصوص  دفاع مقدس )  و بسیاری از آثاری که در کتوب مختلف و مجلات و روزنامه ها به چاپ رسیده اند .

 

پایگاه خبری : از مهمترین اثری که در حال نوشتن هستید بگویید.

_ یکی از مهمترین آثاری که در حال نوشتن هستم ، شرح حال منظوم زندگانی امام حسین (ع) از بدو تولد  تا شهادت آن حضرت و قیام مختار می باشد،‌‌‌ که قریب به ۱۴۰۰۰ هزار بیت می شود .

 

پایگاه خبری : با توجه به این همه فعالیت چرا آثار خود را به چاپ نمی رسانید!؟

_ هزینه چاپ کردن آثار بسیار بالاست که از توان بنده خارج است و نداشتن حامی هم یکی دیگر از دلایل است.

 

پایگاه خبری : جناب میرابی آیا شعری در خصوص قلم دارید ، اگر دارید آن را عنوان بفرمایید .

_ بله ضمن تشکر و قدردانی از شما شعری را تحت عنوان قلم تقدیم می کنم.

 


انتهای پیام

 
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها