کد خبر: ۹۴۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی:
بجنورد- معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: طی سال گذشته ۹۹ درصد از دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارس استان جذب شدند.

۹۹ درصد از دانش آموزان ابتدایی خراسان شمالی جذب مدارس شدند,

عصمت بدخشان در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه یکی از اولویت‌های ما انسداد مبادی بی‌سوادی در استان است، اظهار کرد: انسداد مبادی بی‌سوادی در خراسان شمالی روندی رو به رشد دارد و این میانگین از ۹۸.۲۲ درصد به بیش از ۹۹ درصد در جذب دانش آموزان بدو ورود به دبستان رسیده است.

بدخشان بابیان اینکه بیشترین دلایل کودکان بازمانده از تحصیل بی‌سرپرستی و بد سرپرستی، بیماری کودک است، افزود: امسال برای پوشش بیمه‌ای و هزینه کتاب دانش آموزان بی‌بضاعت در مناطق محروم استان میزان ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص‌یافته است.

وی بابیان اینکه بیشترین ترک تحصیل و بازماندگی دانش آموزان مربوط به سکونتگاه‌های غیررسمی در استان است، تصریح کرد: یکی از دلایلی که اخیراً در استان سبب ترک تحصیل دانش آموزان شده، ازدواج زودهنگام دختران در دوران ابتدایی است که در آینده نیز سبب ایجاد مشکلات و آسیب‌هایی در جامعه خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی بابیان اینکه طی سال تحصیلی گذشته چهار هزار نوآموز پیش‌دبستانی دوزبانه تحت تعلیم قرار گرفت، افزود: پوشش و جذب در مقطع پیش‌دبستانی در استان از ۶۵ درصد به ۸۵ درصد رسیده است.

برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها