کد خبر: ۹۴۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
معرفی روستاهای شهرستان جاجرم؛
روستای «امیر آباد» در 30 کیلومتری جاجرم و 190 کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و دارای اقلیم نیمه بیابانی و گرم و خشک است.این روستای ۱۴۵خانواری جمعیتی حدود ۴۷۰ نفر دارد که درآمد اهالی این روستا از طریق کشاورزی و تولید محصولاتی همچون گندم، جو و پسته تامین و به نوعی قطب کشاورزی شهرستان جاجرم محسوب می شود.
 روستای امیر آباد قطب کشاورزی شهرستان جاجرم

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، روستای «امیر آباد» در 30 کیلومتری جاجرم و 190 کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و دارای اقلیم نیمه بیابانی و گرم و خشک است.این روستای ۱۴۵خانواری جمعیتی حدود ۴۷۰ نفر دارد که درآمد اهالی این روستا از طریق کشاورزی و تولید محصولاتی همچون گندم، جو و پسته تامین و به نوعی قطب کشاورزی شهرستان جاجرم محسوب می شود.

 

اين روستا با توجه به داشتن ظرفيت هاي بالاي کشاورزي و دامداري، از نظر موقعيت مکاني نيز با قرار گرفتن در مسير جاده سبزوار به جاجرم و هم چنين مجاورت با ايستگاه راه آهن تهران به مشهد، نقطه اتصال استان هاي سمنان و خراسان رضوي به خراسان شمالي است که يکي از مهم ترين مکان هاي استراتژيک از لحاظ حمل و نقل عمومي براي کشاورزان، دامداران و صنعتگران به شمار مي رود. و با توجه به هم‌جواري با جوين، روستايي بادخيز و گرم و خشک است که با هر وزش باد، خاک تمام منطقه را در بر مي گيرد.

 

اهالی روستای امیر آباد مراسم و آیین های سنتی دارند. مراسم عروسی امیر آبادی ها طی دو شبانه روز برگزار می شد که در حال حاضر با توجه به وضعیت معیشتی و بالا بودن هزینه های مخارج به یک شبانه روز کاهش یافته است.

 

یکی از دغدغه های مردم این روستا وجود ریزگردها به علت از بین رفتن گونه های گیاهی همچون طاق و برداشت بی رویه این محصول است.از دیگر مشکلات این روستا می توان به معابر این روستا اشاره کرد که نیازمند ساخت و ساز است زیرا نامناسب بودن معابر برای رفت و آمد در زمستان و گرد و خاک موجود در این معابر در تابستان زندگی مردم را دچار مشکل کرده است.

 

آنتن دهی ضعیف شبکه ایرانسل و ضعیف بودن شبکه های اینترنت از دیگر مشکلات این روستا محسوب می شود.

 

 

پایان خبر
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها