کد خبر: ۹۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
یافته‌های جدید محققان:
بر اساس بررسی‌های جدید، زنانی که قبل از 40 سالگی یائسه می‌شوند، چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند.
یائسگی زودرس موجب ابتلا به دیابت نوع 2 می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نتیجه تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌‌دهد که بین یائسگی زودرس و ابتلا به دیابت نوع 2 ارتباط مستقیم وجود دارد. 

بر اساس بررسی‌های انجام شده، زنانی که قبل از 40 سالگی یائسه شدند در مقایسه با زنانی که بعد از 55 سالگی یائسه شده بودند، چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار داشتند.

تحقیقاتی که توسط مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در هلند انجام شده است، نشان می‌دهد که هورمون‌های استروژن بدن را در مقابل دیابت محافظت می‌کند.

طبق مطالعات صورت گرفته، به ازای هر یک سال قبل از یائسگی، ریسک ابتلا به دیابت 4 درصد کاهش می‌یابد.

دکتر موکا، نویسنده و سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اراسموس هلند، در این باره می‌گوید: «شروع زودهنگام یائسگی طبیعی نشانه مستقل دیابت نوع 2 در زنان پس از سن یائسگی است».

یائسگی در سنین 45 تا 55 سالگی با 60 درصد احتمال بالای ابتلا به دیابت در مقایسه با یائسگی در سنین بالاتر مرتبط بود.

تحقیقات همچنین نشان داده است، زنانی که هیچ وقت صاحب فرزند نشده‌ا‌ند، دو برابر بیش از دیگران در معرض خطر یائسگی زودرس قرار دارند.

دانشگاه اراسموس روتردام یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش عالی در هلند است و مرکز پزشکی این دانشگاه به عنوان یکی از معتبرترین مراکز پزشکی اروپا به شمار می‌آید. 

نتایج این تحقیقات در مجله پزشکی دیابتیولوژیست منتشر شده است.

انتهای پیام/ 
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها