کد خبر: ۹۵۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
فرماندار شهرستان جاجرم:
فرماندار جاجرم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام حوزه خبر و اطلاع رسانی بویژه شهید صارمی و شهید امانی تنها شهید خبرنگار استان اظهار داشت : جانفشانی و فداکاری خبرنگاران بر کسی پوشیده نیست چرا که خبرنگاران با عشق و علاقه به روشنگری در این حرفه فعالیت می کنند.
جانفشانی و فداکاری خبرنگاران بر کسی پوشیده نیست

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، دکتر محبی فرماندار جاجرم در جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای والا مقام  حوزه خبر و اطلاع رسانی بویژه شهید صارمی و تنها شهید خبرنگار استان شهید امانی ، فرا رسیدن روز خبرنگار را به تمامی فعالان عرصه خبر و اصحاب رسانه تبریک گفت.
 

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای والا مقام  حوزه خبر و اطلاع رسانی بویژه شهید صارمی و شهید امانی تنها شهید خبرنگار استان اظهار داشت : جانفشانی و فداکاری خبرنگاران بر کسی پوشیده نیست چرا که خبرنگاران با عشق و علاقه به روشنگری در این حرفه فعالیت می کنند.
 
فرماندار جاجرم با بیان این مطلب که نقش رسانه ، نقش روشنگری به منظور جلوگیری از به حاشیه رفتن مسائل است افزود : خبرنگاران و اصحاب رسانه چراغ راه تاریک خانه عدم آگاهی هستند که با شفاف سازی و تلاش های ارزنده خود به مردم آگاهی می بخشند . نگاه امروز به رسانه و کارکرد رسانه در حوزه های مختلف بسیار حائز اهمیت است. از سوی دیگر عملکرد رسانه باید با نقد منصفانه ، روشنگری و انعکاس کم کاستی ها در جامعه همراه باشد چرا که تلاش خبرنگاران در انعکاس مسائل و مشکلات موجود در جامعه به حل و فصل بسیاری از مشکلات منجر شده است.
 
وی با اشاره به این مهم که شفاف سازی و بیان واقعیت ها به مردم  از سوی رسانه به ایجاد آرامش در جامعه منجر می گردد افزود : اگر رسانه ها شفاف سازی کنند و واقعیت ها را به مردم نشان دهند قطعا  آرامش خاطر مردم و مسئولین را فراهم می کنند.
 
وی ضمن انتقاد از مدیرانی که از پاسخگویی به خبرنگاران امتناع می ورزند تصریح کرد : دستگاه های اجرایی باید در پاسخگویی به خبرنگاران همیشه پیش قدم باشند زیرا اگر مسئولی به خبرنگاران پاسخگو نباشد ضعف مدیریتی خود را نشان داده است. مسئولین دستگاه ها باید با دعوت از خبرنگاران و برگزاری نشست های خبری در خصوص اقدامات و عملکردشان به ارائه گزارش پرداخته و انعکاس دقیق و شفاف اخبار و اطلاعات را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.
 
دکتر محبی در ادامه سخنان خود به شروع کار دولت دوازدهم اشاره کرد و افزود :شروع به کار دولت دوازدهم پیام های بسیار خوبی را برای کشور های مختلف دنیا به همراه داشت. در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری بر تعامل گسترده و رایزنی با کشورهای مختلف دنیا اشاره و تاکید شد. برای معرفی پتانسیل ها و توانمندی های موجود در کشور به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی نیازمند تعامل و رایزنی با کشورهای دیگر هستیم که این مهم در دولت یازدهم به شایستگی صورت پذیرفت و تعاملات بسیار ارزنده ای با کشورهای مختلف دنیا انجام گرفت و در دولت دوازدهم شاهد رشد بیش از پیش تعاملات و حضور گسترده سرمایه گذاران در کشور خواهیم بود تا بتوانیم از پتانسیل ها و توانمندی های کشور در حوزه های مختلف از جمله در حوزه انرژی های طبیعی مانند انرژی خورشیدی و همچنین در حوزه  گردشگری بهره مند شویم.


 
فرماندار جاجرم با اشاره به تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان جاجرم خواستار همکاری و تعامل مسئولین ادارات و ارگان ها با شرکت مذکور شد و افزود : شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان جاجرم با هدف اشتغالزایی و بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان به نفع منافع عمومی تشکیل شده است و فعالیت در این شرکت نماد یک کار گروهی خواهد بود. در همین راستا، مکاتبات لازم با تمامی دستگاه ها به منظور همکاری و تعامل با شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان جاجرم در واگذاری کارها و پروژه ها صورت گرفته است.
وی در خاتمه به اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه ها اشاره کرد و خواستار پیگیری اعتبارات تخصیص یافته از سوی مسئولین دستگاه ها شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه جاجرم نیز در این جلسه روز خبرنگار را به فعالان عرصه خبر تبریک گفت. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی از شهدای خبر نگار گفت : خبرنگاران ما نیز باید ادامه دهنده راه شهدای خبرنگار باشند زیرا رسالت خطیری را به دوش دارند.
 
حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد : رمز موفقیت خبرنگاران نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه است و خبرنگاران توجه داشته باشند که به عنوان سفیران مردم  با تلاش های خود در زمینه آگاهی دادن به مردم سر منشا خدمت و سرمایه معنوی برای خود هستند.
 
وی در ادامه تصریح کرد :رمز پیروزی هر کشوری استحکام درونی آن کشور است و با استحکام درونی است که میتوانند در برابر هر قدرتی مقاومت کنند. برای قوی کردن  استحکام درونی کشور لازم است استحکام سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اعتقادی را بالا ببریم و راه بالابردن این استحکام وحدت و همدلی حول محور ولایت است و یکی از زیر ساخت های وحدت و همدلی رئفت و مهربانی است.
 
در پایان این جلسه از خبرنگاران فعال در شهرستان جاجرم با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه به شرح ذیل تجلیل و قدردانی بعمل آمد :
1 – آقای سید محمدرسول حسینی : خبرنگار صدا و سیما _ روزنامه اتفاقیه _ روزنامه قدس – خبرگزاری مهر
2 – خانم فاطمه معینی  : خبرنگار روزنامه خراسان شمالی
3 – آقای مهدی تقی زاده : خبرنگار و مسئول سایت خبری تحلیل جاجرم
4 – آقای محمد رضا سالاری  : خبرنگار فعال در بخش سنخواست
 
همچنین در این جلسه ،  آقای روح الله شاهوردی از جانبازان و آزادگان دوران دفاع مقدس مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفت.

انتهای پیام /

 
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها