کد خبر: ۹۵۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کنگره 3هزار شهید خراسان شمالی و یادواره شهرستان جاجرم
زندگینامه شهید قاسم حسینی رزمنده هشت سال دفاع مقدس که در 18 سالگی شربت شهادت نوشید.
زندگینامه شهید قاسم حسینی

تاریخ تولد: 1344

محل تولد: جاجرم

تاریخ شهادت: 5/4/62

محل شهادت: جبهه مهران

 

سید قاسم حسینی در سال 1344 در خانواده مذهبی در شهرستان جاجرم چشم به جهان گشود. به علت تقارن تولد ایشان با تاسوعای حسینی به احترام تجلیل از رشادت های نوجوان کربلا حضرت قاسم نام او را قاسم نهادند تا او را از همان ابتدای تولد کربلایی تربیت کنند تا با الگو گرفتن از حضرت قاسم واقتدا به سالار شهیدان حسین ابن علی قدم در راه آنها بگذارد و حقیقتاً چنین گردیده است.

مراحل طفولیت و دوره های ابتدایی و راهنمایی را در جاجرم گذراند همزمان با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی فعالیتهای خویش را با شرکت در کارهای مردمی و ثبت نام در پایگاه های بسیج وفعالیت های دیگر شروع کرد.در فعالیت های فرهنگی چون تئاتر سرود، مجالس دعا و قرآن و بعد از آن با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه میهن اسلامی با توجه به سن کم ی که داشت برای دفاع از میهن به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت.

در ابتدا با عشق به شهادت توانست رضایت خانواده را جلب کند شهید برای اولین بار از طریق جهاد به جبهه کردستان عزیمت نمود وبعد از آن به منطقه مهران شتافت که این آخرین سفر ایشان بود و در همان زمان بود که به عضویت سپاه پاسداران درآمد و سرانجام در سال 1362 در جبهه مهران شربت شهادت نوشید  .

 

پایان خبر

 
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها