کد خبر: ۹۵۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
رئیس سازمان نقشه برداری کشور خبرداد:
زنجان-رئیس سازمان نقشه برداری کشور از تقویت زیرساخت‌های استان زنجان در حوزه داده‌های مکانی خبرداد.

 تقویت زیرساخت‌های استان زنجان در حوزه داده‌های مکانی,

به گزارش خبرنگار مهر،  علیرضا آزموده اردلان شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان، افزود: تلاش می شود زیرساخت های لازم برای دسترسی به اطلاعات مکانی برای استان فراهم شود و در این راستا سازمان استان را به زیرساخت ها مربوط به داده های مکانی مجهز خواهیم کرد تا در مسیر توسعه استان بکارگیری شود.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به اهداف اجرایی سازمان نقشه برداری کشور در استان، گفت: اطلاعات سازمان نقشه برداری در اختیار دستگاه های اجرایی استان زنجان قرار می گیرد.

آزمون اردلان افزود: دومین اقدام در استان ارائه اطلاعات به دستگاه‌های اجرایی خواهد بود و اطلاعات مناسبی در سازمان نقشه برداری کشور در خصوص اطلاعات مکانی وجود دارد که برای دسترسی دستگاه ها به آن شرایط لازم فراهم خواهد شد و تبادل اطلاعات در این خصوص از طریق لایحه های جی آی اس فراهم می شود.

وی بر ضرورت استفاده از اطلاعات به صورت برخط تاکید کرد و گفت: زیرساخت های داده مکانی یکی از سریع ترین راه های دسترسی به اطلاعات برخط بوده محسوب می شود.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور ادامه داد: هندسه زمین، تصاویر اصلاح مقیاس شده، نقشه های شهری، سطح بندی لایحه های مختلف و پهنه بندی کشور از حیث لرزه خیری از جمله مواردی هستند که توسط این سازمان انجام می شود.

آزمون اردلان گفت: این سازمان نقش مهمی در توسعه شهرها و اطلاعات پایه طرح های جامع شهری دارد و نخستین گام در تهیه طرح جامع استفاده از اطلاعات مربوط به داده های مکانی این سازمان بوده تا جهت و کیفیت توسعه شهرها و مطالعات آن مورد دقت بیشتری قرار گیرد.

برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها