کد خبر: ۹۷۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
برادر شهید غلامرضاویردی:
برادر شهید غلامرضاویردی با اشاره به اینکه از نظر تجهیزاتی دشمن بعثی در طول هشت سال جنگ تحمیلی قابل مقایسه با جبهه رزمندگان اسلام نبود، گفت: توسل رزمندگان به اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام و نقش اطاعت پذیری از ولایت، نقطه قوت جبهه حق بود.
 نقش اطاعت پذیری از ولایت، نقطه قوت جبهه حق بود/ برای ساخت مقبره ی شهدای روستای قمیته هیچ اقدامی صورت نگرفته است

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، علیرضا شاه ویردی برادر شهید غلامرضا ویردی در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت:برادرم در سال 1359 در سن هجده سالگی به خدمت سربازی اعزام شد و سه ماه آموزشی اش را در پادگان 06بیرجند به سمت دژبانی سپری کرد.

وی افزود:شهید،فرزند هفتم خانواده بود که در روستای قمیطه متولد شد، وی با وجود خانواده ی پر جمعیت بسیار به خواهرو برادر و به خصوص پدرو مادرمان احترام می گذاشت و اخبار و اتفاقاتی که در تهران می افتاد را از طریق رادیو دنبال می کرد و همیشه دغدغه ی کمک و یاری رساندن به رهبری را در دل داشت.و چند روزی هم که به مرخصی می آمد طاقت نداشت و دوست نداشت از جبهه های جنگ دور باشد.

برادر شهید در خاطره ای از آن دوران گفت: شهید وقتی به مرخصی آمد به ما گفت برای کمک به پدرمان در کشاورزی چند روزی مرخصی گرفته ام و آمده ام که بعدها ما متوجه شدیم چون پایش ترکش خورده بود و چند روزی را در بیمارستان اندیمشک بستری بوده به مرخصی فرستاده بودنش که با وجود پای زخمی که برای مداوا به مشهد میبردیمش یک شب که خبر انفجار دفتر حزب جمهوری را شنید صبح به جبهه های جنگ خودش را رساند و طاقت دوری را نداشت.

 وی با بیان اینکه شهید ویردی، اولین شهید جلگه ی سنخواست بود گفت:در تاریخ 68/8/5 خبر شهادتش را از طریق بنیاد شهید بجنورد به ما رساندندو پیکرش را به بجنورد و از آنجا به امامزاده ی دربند و بعد از آن به زادگاهش روستای قمیطه تشییع کردند.

آقای شاه ویردی با اشاره به اینکه از نظر تجهیزاتی دشمن بعثی در طول هشت سال جنگ تحمیلی قابل مقایسه با جبهه رزمندگان اسلام نبود، گفت: توسل رزمندگان به اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام و نقش اطاعت پذیری از ولایت، نقطه قوت جبهه حق بود.شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با مقاومت و مدیریت و رهبری حضرت امام و هدف والایی که داشتند توانستند در مقابل دشمن ایستادگی کنند و غرور و اقتدار آنها را در هم شکنند.

برادر شهید با بیان اینکه شهدا متعلق به همه ی آحاد جامعه اند و همه مدیون از خود گذشتگی و ایثار آنها هستند افزود: ما گله ای که از مسئولین مربوطه داریم این است که چون شهید ما و دو شهید دیگر در روستا دفن شده اند متاسفانه بنیاد شهید کمتر اسمی نسبت به شهدای شهرستان از آنها میبرند و حتی شده است که در یادوراه هایی که برگزار می کنند اسامی این شهدا نیستند و ما از این بابت ناراحتیم که شهیدان روستای قمیته فراموش شده اند.

وی گفت:  برای ساخت مقبره ی شهدای روستای قمیته هیچ اقدامی صورت نگرفته است و به این سه شهیدان واقعا کم توجهی می کنند.

 

پایان خبر
نظرات بینندگان
1396/07/06 | رضا
0
0

با این سخن برادر شهید بسیار موافقم چون بنیاد شهید به شهدایی که در روستاها دفن شده اند واقعا کم توجهی می کند


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها