کد خبر: ۹۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی مطرح شد
استاندار خراسان شمالی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش خراسان شمالی در خصوص مدرسه‌نیمه‌تمام وقف‌شده جاجرم گفت: موضوع اعتبار و آبرو نیز از دید مردم است که نباید ساخت این مدارس متوقف شود.
دستور استاندار برای حل مشکل مدرسه نیمه کاره در جاجرم

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، ظهر امروز با حضور استاندار خراسان شمالی جلسه شورای آموزش‌وپرورش خراسان شمالی برگزار شد.

براتعلی حاتمی مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی با اشاره به برگزاری مراسمات مذهبی در ایام محرم گفت: آموزش‌وپرورش در ایام محرم با اداره اوقاف و امور خیریه همکاری‌های خوبی داشته و تعزیه‌خوانی‌ها و همایش احلی من العسل ازجمله برنامه‌های مشترک این سازمان بود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: برخی اختلافات ملکی برای مدارس وقفی وجود دارد که منجر به صدور حکم شده و نسبت به آموزش‌وپرورش طلبکار شده‌اند بنابراین بایستی موضوع را مدیران آموزش‌وپرورش به‌صورت شفاف توضیح داده و اداره امور اوقاف خراسان شمالی هم پیگیر جدی این موضوع باشد.

عابدینی مدیر آموزش و پروش جاجرم در خصوص  زمینی که با اوقاف مشکل‌دار شده و به‌صورت وقفی نیمه‌کاره رهاشده است گفت: این زمین متعلق به 2 خانم 99 ساله بود که به ما اجاره کردند و مشکل اینجاست که در مدت‌زمان ساخت این مدرسه، اداره اوقاف بدون اطلاع سند گرفته است و تاکنون 160 میلیون هزینه شده است.

وی افزود: بنابراین اوقاف اعتراض کرده و  محل احداث این مدرسه را تجاری اعلام کرده و هم‌اکنون  115 میلیون  بدهکار هستیم.

علی‌اصغر بابایی مدیرکل نوسازی استان خراسان شمالی در خصوص وضعیت این مدرسه گفت: پروژه این مدرسه نیم تمام مانده است و ما همراه با صورت‌جلسه بلامانع ساخت این مدرسه را شروع کردیم که متأسفانه بعدازآن اداره اوقاف مانع کارشده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئوف سید نژاد مدیرکل اوقاف خراسان شمالی در پاسخ به موضوعات مطرح‌شده در خصوص مدرسه نیمه‌تمام در جاجرم گفت: امکان چشم‌پوشی اوقاف وجود ندارد نهایتاً اگر بخواهیم کاری انجام دهیم می‌توانیم مجوز آن را اخذ کرده و آن را به‌صورت تقسیطی با نامه آموزش‌وپرورش خراسان شمالی پرداخت کرده ولی نمی‌شود آن را به‌صورت یک‌باره پرداخت کرد.

محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی در پایان با گلایه‌مندی از عدم هماهنگی اداره اوقاف و آموزش‌وپرورش خراسان شمالی نسبت به ساخت مدارسی که بدون پیگیری کامل تا مرحله صدور مجوز احداث می‌شوند گفت: قرار نیست چیزی ساخته شود، اعتبار هزینه شود و پس‌ازآن متوقف شود.

وی افزود: مگر می‌شود شخصی ادعا کند که می‌تواند این هزینه و این اقدام را انجام دهد و بگویند که نمی‌شود و یا نباید آن مکان ساخته شود.

استاندار خراسان شمالی در پایان گفت: هزینه‌ای 115 میلیون تومانی برای مدرسه نیمه‌تمام صورت گرفته است بنابراین نبایستی آن را رها کرد و از اداره اوقاف خراسان شمالی انتظار می‌رود که هرچه سریع‌تر در جهت رفع این مشکل اقدام کند و ادامه ساخت مدرسه پیگیری شود.

فارس/انتهای پیام
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها