کد خبر: ۹۷۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
امام جمعه شهرستان جاجرم :
حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه جاجرم با بیان این که کتاب بهترین وسیله برای رسیدن به معرفت خداوند و بندگی است افزود :اگر بخواهیم توسعه صنعتی ،توسعه ای مفید باشد باید به موازات آن توسعه فرهنگی را دنبال کنیم زیرا تنهاچیزی که می تواند در کنار توسعه صنعتی ،استقلال اقتصادی را به ارمغان آورد برخوردار بودن از توسعه فرهنگی است.
کتاب بهترین وسیله برای رسیدن به معرفت خداوند و بندگی است

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه کتاب شرکت آلومینای ایران – جاجرم با ۲۵هزار جلد کتاب در حوزه های مختلف با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی ،امام جمعه محترم شهرستان جاجرم معاون محترم  فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان در محل سالن 9 دی شهر جاجرم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه جاجرم در این جلسه با بیان این که کتاب بهترین وسیله برای رسیدن به معرفت خداوند و بندگی است افزود :اگر بخواهیم توسعه صنعتی ،توسعه ای مفید باشد باید به موازات آن توسعه فرهنگی را دنبال کنیم زیرا تنهاچیزی  که می تواند در کنار  توسعه صنعتی ،استقلال اقتصادی را به ارمغان آورد برخوردار بودن از توسعه فرهنگی است.
 

وی با بیان اینکه توسعه فرهنگی در شهرهای صنعتی از ضروریات می باشد و جا دارد در این خصوص تلاش و فعالیت بیشتری صورت گیرد تصریح کرد: در شهر های کوچک همراه با صنعت افراد غیر بومی به شهر هجرت می کنند که از نظر رسومات با مردم بومی متفاوت و گاهی در تضاد همدیگر هستند و همین امر مستلزم  این است که در زمینه فعالیتهای فرهنگی هنری تلاش بیشتری صورت گیرد.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود گفتند همانطور که صنعت مهم است فعالیت فرهنگی هنری شهر نیز از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که روح ،روان و فکر افراد  افراد در ذیل  فعالیتهای فرهنگی هنری پرورش پیدا می کنند

 

فرخنده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی در  توسعه جوامع گفت: کتاب و کتابخوانی ارتباط معناداری با توسعه دارد و به میزانی که سرانه مطالعه در جامعه بیشتر باشد به همان میزان نیز جامعه توسعه می یابد.
 
وی افزود : آنچه حائز اهمیت است و باید به آن توجه داشت این است که برای رشد و توسعه فرهنگی کتاب باید به دنبال عوامل فرهنگی و ترویج ریشه های فرهنگی نیز بود زیرا پایین بودن سرانه مطالعه علاوه بر مشکلات اقتصادی به عوامل فرهنگی نیز بستگی دارد. لذا باید شرایط کتاب خوانی را در شهر و کشور ایجاد کنیم و ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از وظایف و رسالت های همه ماست.

فرخند افزود:با اینکه سرانه مطالعه کشور ما بسیار پایین است ولی سرانه مطالعه در این شهرستان در حد قابل قبولی می باشد ولی در عین حال باید  در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد .

وی با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی ارتباط معنا داری با توسعه دارد و هر چه قدر سرانه مطالعه در جامعه بیشتر باشد به همان میزان جامعه توسعه می یابد ابراز داشت: پیوست فرهنگی در تمام فعالیتها از اهمیت فوق العاده ای بر خوردار است و هر فعالیتی که در شهر انجام می گیرد باید پیوست فرهنگی آن لحاظ شود و این پیوست باعث خواهد شد مردم از لحاظ اجتماعی و روحی و روانی کمتر آسیب ببینند .

 
تردال مدیر مجتمع آلومینای جاجرم نیز در این مراسم با بیان این مطلب که کتاب پشتوانه اندیشه ،تمدن و فرهنگ ملت هاست گفت: با مطالعه کتب مختلف می توانیم از زندگی گذشتگان درس بگیریم. همانطور که انسان برای رشد فیزیکی و جسمی خود به تغذیه نیاز دارد  برای رشد ذهنی و روح و روان خود نیازمند تغذیه است که این تغذیه مطالعه کتاب و کتابخوانی است .
وی افزود :ترویج فرهنگ مطالعه و انتشارکتاب برای بالا بردن ارتقا فرهنگ جامعه از وظایف اصلی دولت است که باید همه در این امر تلاش کنیم   تا دوست داران  فرهنگ کتابخوانی بتوانند با حضور در این نمایشگاه ها بهره کافی ببرند.

قابل ذکر است این نمایشگاه از تاریخ 96/7/15 لغایت 96/7/30 صبح ها از ساعت 9:00 الی 13:00 و عصرها از ساعت 16:30 الی 21:00 پذیرای همشهریان گرامی علاقمند به کتاب و کتابخوانی می باشد.

 

پایان خبر
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها