کد خبر: ۹۷۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
اندر احوالات دانشگاه پیام نور جاجرم؛
پیام نور جاجرم سال هاست که با مشکلاتی مانند کمبود فضا و تغیر ریاست دانشگاه آنهم به صورت سالی یک بار دست به گریبان است.
کمبود فضا و نبودن رئیس  از مهمترین مشکلات دانشگاه پیام نور جاجرم

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، دانشگاه پیام نور شهرستان جاجرم در سال 89با تعداد محدودی از دانشجوها تاسیس شد. در اوایل شروع به کار دانشگاه بودجه ای برای خرید دانشگاه در نظر گرفته شد اما به خاطر پیگیری و همکاری نکردن مسئولین وقت جاجرم موفق به جذب اعتبار نشدند و همچنان در محل استیجاری طبقه ی دوم ساختمان کاردانش پویای شهرستان مشغول فعالیت است. و به پذیرش دانشجو از شهر جاجرم و دگر شهرهای خراسان شمالی می پردازد اما با کمبود فضا مواجه است.


اما کمبود فضا تنها مشکل دانشگاه نیست بلکه مشکل مهم تر نداشتن رئیس و کارمند است، به جرات می توان گفت که سالی یک رئیس امور دانشگاه را به دست میگیرد و در آخر سال رئیس بعدی جایگزین می شود. در حال حاضر هم دانشگاه ریاستی دارد که از پرسنل دانشگاه پیام نور اسفراین می باشد و حتی دانشجویان یک روز در هفته هم سرپرست دانشگاه خود را در دانشگاه نمی بینند و مسئول آموزش آن را اداره میکند که به تنهایی پاسخگوی نیازهای دانشجویان در دانشگاه نمی باشد.


به سراغ تعدادی از دانشجویان پیام نور شهرستان جاجرم رفتیم تا درد و دل آنها را بشنویم.


یکی از دانشجویان ترم شش دانشگاه پیام نور با بیان اینکه ما هفته ای یک بار موفق به دیدن رئیس دانشگاه می شویم ابراز داشت:بعضی از اساتید درس های غیر مرتبط با رشته ی تحصیلی خود را تدریس می کنندو با وجود سراسری بودن امتحانات پیام نور دانشجویان از لحاظ نمره ی درسی بیشترین ضربه را میخورند.


وی افزود:شهریه ی پیام نور که در همه جا یکسان است،اما ما هیچ امکاناتی در قبال شهریه های سنگینی که پرداخت می کنیم در دانشگاه نمی بینیم.مگر دانشجویان دانشگاه پیام نورجاجرم چه فرقی با دانشجویان مرکز استان دارند!
خانم شاه ویردی یکی از دانشجویان فعال دانشگاه پیام نور شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت:چرا  دانشجویان شهرستان ما نباید معنای کرسی آزاد اندیشی و تریبون آزاد و هیئت علمی را در دانشگاه درک کنند !؟
وی افزود:دانشگاه که یک مرکز علمی است و مسئولین ما باید در جهت ایجاد آرامش و ارتقای سطح علمی دانشگاه تلاش کنند، چرا دانشجویان باید همیشه دغدغه ی نداشتن رئیس و برگزار نشدن کلاس ها  و ترس ادغام با دانشگاهی دیگر و....را درذهن داشته باشند؟
شاه ویردی افزود: متاسفانه  مسئولین استانی و شهرستانی حضور بسیار کمرنگی  را در طول سال تحصیلی در دانشگاه ما دارند و هیچ برنامه و کار فرهنگی در دانشگاه صورت نمی گیرد.


وی با اشاره به جذب پایین دانشجو در ترم تحصیلی جدید افزود:ما هیچ بنر تبلیغاتی از دانشگاه پیام نور را درسطح شهرستان ندیدیم در صورتی که دانشگاه های دیگر در این زمینه بسیار پر رنگ عمل کردند و جذب دانشجوی بسیار بالایی را داشتند.


و سخنی که دغدغه ی اکثر دانشجویان بود این بود که از مسئولین خواهش داشتند تدبیری برای وضع نابه سامان این دانشگاه بیاندیشند تا دانشجویان با علاقه و اشتیاق بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند و مانند دیگر دانشجویان جو دانشجویی را در دانشگاه خود حس کنند.

 

انتهای پیام
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها