کد خبر: ۹۸۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
مدیر حوزه علمیه خراسان در جمع روحانیون جاجرم:
مدیر حوزه علمیه خراسان، تربیت طلبه انقلابی را مهمترین ماموریت حوزه دانست و گفت: امروز زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری حوزه علمیه با گذشته قابل مقایسه نیست و فرصت طلایی و تاریخی در اختیار حوزویان قرار دارد که باید حداکثر استفاده را ببرند.
امروز فرصت های طلایی و تاریخی در اختیار حوزویان قرار دارد/ تربیت طلبه انقلابی مهمترین ماموریت حوزه است

به گزارش پایگاه خبری جاجرم،  حجت الاسلام و المسلمین سید مصباح عاملی، امروز در مراسم افتتاح مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) شهرستان جاجرم با اشاره به تاثیرگذاری اخلاق در جامعه، اظهار کرد: تجسم اخلاق و مسئله اخلاق یک الزام برای حوزه و روحانیت است که بدون آن توفیقی در عرصه طلبگی و ایفای نقش و رسالت حوزه حاصل نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه فرصت را باید مغتنم شمرد و از آن بهره برداری کرد، گفت: امروز زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری حوزه علمیه با گذشته قابل مقایسه نیست و فرصت طلایی و تاریخی در اختیار حوزویان قرار دارد که باید حداکثر استفاده را ببرند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه به ویژگی های مدیریت موفق اشاره کرد و با بیان اینکه یک مدیر در حوزه علمیه به ویژگی هایی مانند علم گرایی و عقل گرایی نیاز دارد، ابراز کرد: مدیر واجد شرایط باید علم را در محوریت کار خود قرار دهد زیرا اگر کسی توانمندی های گوناونی داشته باشد اما از توان علمی مناسبی برخوردا نباشد نمی تواند تاثیرگذار باشد.

مدیر حوزه علمیه خراسان، دومین نکته در مدیریت را اخلاق گرایی عنوان و خاطر نشان کرد: مدیر و زیرمجموعه او همان مدیریت اخلاقی پیامبر(ص) را باید دارا باشند زیرا آن حضرت دو معجزه قرآن و اخلاق را داشتند که اولی به لحاظ محتوایی و دومی به لحاظ تاثیرگذاری در مسیر تبلیغ دین موثر بود.

حجت الاسلام والمسلمین عاملی تصریح کرد: تجسم اخلاق و مسئله اخلاق یک الزام برای حوزه و روحانیت است که بدون آن توفیقی در عرصه طلبگی و ایفای نقش و رسالت حوزه حاصل نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت حوزوی باید طلبه محور باشد و طلبه ای در تراز انقلاب اسلامی تربیت شود، ابراز کرد: همه حمایت ها، پشتیبانی ها و فعالیت ها در حوزه علمیه به منظور تربیت طلبه در تراز انقلاب است و این نکته باید خروجی آن داشته باشد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان خاطر نشان کرد: مدیر و استاد در عرصه تربیت طلبه به عنوان سرباز امام زمان(عج) در تراز انقلاب کار مهمی بر عهده دارد.

 

حجت الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه جاجرم با بیان اینکه باید توجه ویژه‌ای به مدارس علمیه شهرستان‌ها شود تا بیش‌ازپیش توسعه یابند افزود: یکی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در سفر به خراسان شمالی توجه ویژه به حوزه‌های علمیه شهرستان‌ها بود که خوشبختانه این امر محقق شده است.

وی ادامه داد: کار ساختمان حوزه علمیه جاجرم به برکت سفر مقام معظم رهبری به استان از سال ۹۴ با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال در زمینی به وسعت هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع و زیربنای 2 هزار و ۵۰۰ متر مربع آغاز و هم‌اکنون ۷۳ طلبه در این مدرسه علمیه مشغول فراگیری علوم دینی هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی اظهار کرد: انتظار می‌رود پس از فراهم شدن امکانات عالی جهت تحصیل، طلاب در شرایطی که استکبار جهانی دین ما را هدف قرار داده، تلاش بیشتری برای جذب حداکثری افراد جامعه داشته باشند.

امام‌جمعه جاجرم تصریح کرد: برخورد مناسب روحانیون با جوانان ازجمله مهم‌ترین خصوصیتی است که روحانیون باید سرلوحه کار خود قرار دهند و باید با سعه‌صدر و صبوری رفتار کنند تا جوانان به سمت دشمن گرایش پیدا نکنند.

وی گفت: جامعه روحانیت برای حفظ و اشاعه فرهنگ دینی و انقلابی وظیفه سنگینی دارد و باید در راستای حمایت از نظام اسلامی و انقلاب حرکت کنند.

گفتنی است، در این مراسم که نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، امام جمعه جاجرم، روحانیت، طلاب و تعدادی از مسئولان این شهر حضور داشتند، دو تن از طلاب مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) جاجرم به دست آیت الله عاملی به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.

 

انتهای پبام
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها