کد خبر: ۹۹۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
آبداران روستاهای جاجرم:
یکی از آبداران روستاهای شهرستان جاجرم با بیان اینکه آبداران جاجرم چند ماه است که حقوق نگرفته اند گفت: متاسفانه پیمانکاران نه بیمه تامین اجتماعی ما را واریز می کنند و نه حقوقمان را می ریزند.
چند ماه است که حقوق نگرفته ایم/ پیمانکاران بیمه های ما را واریز نمی کنند

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، آبدار به كسي اطلاق مي شود كه به عنوان كارگزار اجرايي در تعمير، نگهداري و كلرزني و بهره برداري از شبكه و تأسيسات آب آشاميدني روستايي عمل مي كند.

شناسایی انشعابات غیرمجاز آب، اعلام سریع شکستگی ها و رفع آن جهت جلوگیری از هدر رفت آب، تعویض به موقع کنتورهای خراب، شستشوی مخازن آب شرب، کلر زنی و کلر سنجی آب و وصول مطالبات از جمله مهم ترین وظایف آبداران است

همگی ما بر این امر واقف هستیم که حیات و امرارمعاش روستاییان به آب وابسته است زیرا کشاورزی و دامداری و حتی تولیدات آن‌ها به‌وسیله آب صورت می‌گیرد که آبداران نیز در این مورد نقش زیادی دارند و برای حراست و نگهبانی از آب این نعمت خدادادی امین و فداکار تر از آبدار پیدا نمی‌شود حال این آبداران با مشکلاتی دسته و پنجه نرم می کنند که به آنها می پردازیم.

یکی از آبداران روستاهای شهرستان جاجرم با بیان اینکه آبداران در خط مقدم جبهه سخت آب‌رسانی به روستاییان هستند که بیشترین خدمات‌رسانی به روستاییان را بر عهده‌ دارند گفت: آبداران برای رسیدن آب شرب بهداشتی علاوه بر کلرسنجی و قرائت کنتور، انشعابات غیرمجاز را نیز گزارش می‌دهند.

وی با بیان اینکه آبداران روستاهای شهرستان جاجرم چند ماه است که حقوق نگرفته اند گفت: هر پیمانکاری که می آید حقمان را نمی دهند.

این آبدار روستای اظهار داشت: متاسفانه این پیمانکاران نه بیمه تامین اجتماعی را واریز می کنند و نه حقوقمان را می ریزند. از مسئولین می خواهیم به مشکلات ما رسیدگی کنند.

 

رئیس امور ابفار شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم،  در خصوص تضییع شدن حق و حقوقات آنها گفت : مطابق اصل 44 قانون اساسی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی راهبری شبکه های تحت پوشش را به بخش خصوصی واگذار نموده است. لذا هر ساله با برگزاری مناقصه خدمات مذکور به پیمانکاران ذیصلاح واگذار می شود.

گرایلو ابراز داشت: مطابق پیگیری های صورت گرفته توسط این امور پیمانکار راهبری شبکه تا پایان آبان ماه تمامی حق و حقوقات آبداران را پرداخت شده است.

وی افزود: بیمه آبداران مطابق قرارداد منعقد شده با آنها توسط پیمانکار بر اساس حقوق مصوب پرداخت شده است.

 

انتهای پیام
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها