کد خبر: ۹۹۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
فرماندار جاجرم خبر داد؛
فرماندار شهرستان جاجرم با بیان اینکه کمک به آسیب دیدگان در حوادث مستلزم داشتن امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی لازم در این حوزه می باشدگفت: اولین پایگاه امداد و نجات جاده ای با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در دولت تدبیر و امید ساخته شد.
ساخت اولین پایگاه امداد جمعیت هلال احمر جاجرم با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، دکتر محبی فرماندار جاجرم با بیان این مطلب که یکی از وظایف اصلی جمعیت هلال احمر  در حوادث و اتفاقات طبیعی و غیر طبیعی، مبحث امداد و نجات و کمک به آسیب دیدگان می باشد اظهار داشت : کمک به آسیب دیدگان در حوادث مستلزم داشتن امکانات ، تجهیزات  و نیروی انسانی لازم در این حوزه می باشد ، یکی از اقدامات انجام شده در بحث کمک رسانی به آسیب دیدگان از سوی جمعیت هلال احمر در شهرستان جاجرم ، ساخت اولین پایگاه امداد و نجات جاده ای با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در دولت تدبیر و امید بوده است.

وی افزود : جمعیت هلال احمر شهرستان جاجرم پس از تاسیس در سال ۱۳۸۷ و ارائه خدمات به حادثه دیدگان خصوصا حادثه دیدگان تصادفات جاده ای که یکی از وظایف اصلی جمعیت می باشد، فاقد هرگونه ساختمان پایگاه امداد نجات جاده ای بوده و امداد گران و نجاتگران در کانکس و اتاقی کوچک در محل پارک شهر سنخواست اسکان داشتند. از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ با اختصاص مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان جهت احداث پایگاه ، کار ساخت آن در دولت تدبیر و امید در شهر سنخواست شروع و در هفته دولت سال ۱۳۹۴ افتتاح و تجهیز گردید که با افتتاح پایگاه مشکل اسکان امدادگران و نجاتگران که به صورت شبانه روزی به مردم خدمت رسانی می کنند حل شد و خدمات امدادی به مردم به شکل بهتر ارائه گردید .
همچنین در سال ۱۳۹۶ نیز مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان جهت تکمیل پروژه اعتبار گذاشته شد و  محوطه سازی و دیوار کشی آن  انجام گردید .
 
فرماندار جاجرم در ادامه به اجرای برنامه کاروان سلامت و مانور بهداشت از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان جاجرم اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۹۴ تا کنون حدوداً ۱۰ برنامه در قالب کاروان سلامت و مانور بهداشت و درمان در سطح شهرستان در روستاهای بخش‌های ( مرکزی ، سنخواست ، شوقان ) با هدف ارائه خدمات درمانی رایگان ( ویزیت و دارو به مبلغ ۷۰ میلیون تومان) به بیش از ۲۰۰۰ نفر از مردم در مناطق محروم انجام گردید.  با توجه به حضور و بازدید اینجانب در این برنامه ها و تاکید بر ارائه خدمات بیشتر به مناطق محروم در سطح روستاها برای اولین بار در سطح استان در کلیه برنامه های درمانی ، پزشکان متخصص شرکت نموده و خدمات داوطلبانه و رایگان ارائه نمودند . تیم بهداشت و درمان شهرستان شامل :  پزشک متخصص ، پزشک عمومی ، ماما ،روانشناس ، بهداشت محیط ، پرستار ، داروخانه ، بینایی سنج ، تغذیه ، امدادگر و ... می باشد  که در این برنامه ها موفق به کسب انتخاب پزشک نمونه، پرستار نمونه  و مسئول خانه هلال نمونه در استان در سال های ( ۹۴-۹۵) و دریافت لوح تقدیر از رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور شده ایم.
 
 وی همچنین به دیگر اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان جاجرم اشاره کرد و افزود: توزیع بسته های غذایی و بر پایی سفره های افطاری در ماه مبارک رمضان و مناسبت های مختلف در مناطق محروم شهری و روستایی با کمک خیرین داوطلب جمعیت هلال احمر ذهنیتی خوب از جمعیت هلال احمر در اذهان مردم بجای گذاشته است.
 
مقام عالی دولت در شهرستان جاجرم افزود: پوشش حمایتی از بیماران نیازمند و پرداخت هزینه های پزشکی تا مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به تعداد ۳۰ نفر در هر سال ، برگزاری دوره های آموزشی مختلف ( عمومی و تخصصی ) در سطح شهرستان و بالا بردن سطح آگاهی مردم و تربیت نیروی امدادگر و نجاتگر در سطح شهرستان ، افزایش کانون های دانشجویی ، دانش آموزی و غنچه های هلال  در سطح دانشگاه ها ، مدارس و مهدهای کودک  شهرستان و تجهیز کانون ها به اقلام امدادی از دیگر کارهای خوب در سطح شهرستان می باشد.
 
  وی خاطر نشان کرد: برپایی ایستگاه سلامت در مصلی نماز جمعه و انجام تست فشار خون ، وزن در مناسبت های مختلف در طول سال ، برگزاری دوره های آموزشی کمکهای اولیه برای پرسنل ادارات ، نهادهای دولتی ، نیروی انتظامی ، دادگستری ، مدارس ، کارخانه آلومینا و ... اجرای کلاس های تابستانی اوقات فراغت برای نوجوانان و جوانان و اجرای طرح دادرس ( دانش آموز در روزهای سخت ) در مدارس شهرستان و آموزش کمکهای اولیه از اقدامات دیگر جمعیت هلال احمر شهرستان می باشد.
 
فرماندار جاجرم گفت: جمع آوری کمکهای مردمی به مردم عزیز زلزله زده کرمانشاه ( مبلغ نقدی بیش از ۸ میلیون تومان و کمکهای غیر نقدی معادل ۶۵ میلیون تومان ) از دیگر اقدامات ماندگار انسانی جمعیت هلال احمر در کنار سایر فعالیت های آنان در شهرستان است که جا دارد از تلاش ها و زحمات همه این عزیزان تقدیر و تشکر نمایم.

 

انتهای پیام
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها