کد خبر: ۹۹۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
امام جمعه شهرستان جاجرم:
امام جمعه شهرستان جاجرم با بیان اینکه نظام در مقابل همه تهاجم خارجی و داخلی ایستاد گفت: نمونه بارز آن در جنگ تحمیلی با ۴۰ کشور دنیا مقابله کرد و ایستاد و به برکت خون شهدا و ایثارگری رزمندگان نظام پابرجا و قدرتمندانه با رهبری ولایت فقیه و جانشین امام زمان محکم و استوار ایستاده است.
 خداوند سلطه کفار را  به اهل ایمان نمی پذیرد/جمهوری اسلامی در مقابل  همه تهاجم خارجی  و داخلی  ایستاد

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، امام جمعه شهرستان جاجرم در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن دهه اول فاطمیه گفت:امام صادق علت شهادت حضرت زهرا بخاطر امامت و ولایت امیر المومنین دانستند و فرمودند حضرت زهرا دنبال حلالیت از امام بود.

وی با بیان اینکه کسانی باید دنبالدحلالیت باشند که حق امامت را رعایت نکردند ابراز داشت:مردان و زنان جامعه ما باید  باید دنبال حلالیت از امام زمان باشیم که حقش را ادا ا کرده ایم  یا نه و چه وظایفی داریم و اگر نکرده ایم دنبال حلایت از جانشین ایشان که نکند خدای نکرده به وظیفه ولایت پذیرری خودمان را انجام نداده باشیم.

حجت الاسلام موسوی با تاکید بر اینکه اعتقاد ما این است که برخی از مشکلات ناشی از دوری و عدم تبعیت  از رهبری است افزود: باید از خودمان سوال کنیم که آیا
 حق رهبر را رعایت کرده ایم؟

وی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: خداوند هیچ وقت سلطه مستقیم و غیر مستقبم کفار را  به اهل ایمان نمی پذیرد.

خطیب نماز جمعه جاجرم تشکیل حکومت اسلامی را هم  دلیل  نقلی و  دلیل عقلی داریم گفت:ما اگر بخواهیم احکام قران را عمل کنیم نیاز به حکومت اسلامی داریم چون اجرای احکام اسلام را بدون داشتن حکومت نمی شود اجرا کرد.و بدون حکومت مسایل نظامی و اقتصادی و اجتماعی را نمی شود حل کرد و  نیاز به تشکیل حکومت است .برای اجرای احکام اسلامی و برای استقرار عدالت اسلانی  نیازمند تشکیل  حکومت اسلامی است که خداوند بر ما منت نهاد به همت  ایمان و اعتقاد اسلامی مردم انقلابی  و کمک امام رحمت الله  حکومت اسلامی ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه امام زمان  انشالله ظهور نمایند تشکیل حکومت جهانی خواهند نمود ابراز داشت:امکان ندارد بدون حکومت اجرای احکام اسلامی کردجمهموری اسلامی  ایران جایگاه خود را پیدا کرده است و به چند دلیل  پایدار و استوار  بوده و خواهد بود

حجت الاسلام موسوی گفت: امام با کمک مردم اسلامی توانست ریشه اصلی  و مهره کفار و شاه را از مملکت بیرون نمود و به فرموده مقام معظم رهبری دشمن وقتی دید ریشه دشمن کنده شد و سیلی خوردند به دنبال پاتک افتادند تا بتوانند جمهوری اسلامی  را بگیرند که پاتک داخلی زدند و منافقین را کمک و تجهیز کردند و آنان در اقدامات خود  ۱۷ هزار از  نخبه گان  و مردم انقلابی  را ترور کردند  گرفتند و جنگ های قبیله ای و نیز  کودتای نوژه و فتنه ۷۸ و ۸۸ را راه اندازی کرد.که نظام مثل کوه در مقابل هجمه ها  ایستاد.

وی تصریح کرد:نظام در مقابل  همه تهاجم خارجی  و داخلی هم ایستاد و نمونه بارز آن در جنگ تحمیلی با  ۴۰ کشور دنیا  مقابله کرد و ایستاد.و به برکت خون شهدا  و ایثارگری رزمندگان نظام پابرجا و  قدرتمندانه با رهبری  ولایی فقیه و جانشین امام زمان محکم و استوار ایستاده است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر گفت: مردم انقلابی و مومن از دیگر  دلایل ماندگاری انقلاب بوده  که این منبع کمی نیست که این مردم بصیر  اجازه ندادند که دشمن نگاه چپ به نظام و حکومت  کند.
وی افزود:اسلام و ولایت دو گوهر ارزنده ای است که  وسیله ثبات بوده که خداوند متعال با امداد غیبی خود  به داد این مملکت رسید است.و رهبری بسیار ارزشمند امام رحمت الله  و رهبر معظم انقلاب از دیگر دلایل پایداری است  که باید قدر این نعمت ها را باید دانست.

حجت الاسلام موسوی گفت: وسیله ثبات دیگر منابع قوی اقتصادی در داخل کشور است  که باعث شده در مقابل تحریم ها و هجمه های ناجوانمردانه دشمن بیاستد که  ..متاسفانه در این مقوله  ضعف مدیریت داریم که مردم را دچار مشکلات  اقتصادی کرده است .

وی با بیان اینکه جاجرم سابقا قطب قالی بافی بود گفت: جاجرم ظرفیت قطب اقتصادی شدن را دارد و سابقا قطب قالی بافی بوده است  و برای حل این مشکل جوانان نباید دنبال شغل کارمندی باشد .مردم همت کنند و مسیولین کمک کنند تا بتوانیم در عرصه های غیر نفتی تولیدات  داشت باشیم .بنابراین به این دلاایل  کشور دارای ثبات است.البته مشکلات داریم که باید همه کمک کنند .مجلس .قضاییه مجریه و حتی ما مردم بی تقصیر نیستیم.

حجت الاسلام موسوی ابراز داشت: گاهی بعضی از ما مردم نماینده ای را انتخاب کرده ایم و ملاک و معیار رهبری را رعایت  نکرده ایم و وقتی ایشان رای آورده و به صندلی مجلس رسیده است و بجای اینکه  دنبال مشکلات مردم باشد دنبال مشکلات خودش است و ما مردم در انتخاب خود  مقصر هستیم.

وی گفت:انتظار این است دولتها مطابق با شعار سال ولی امت کار انجام بدهند نه اینکه به سلیقه خود دنبال شعار سال خود و  امورات سیاسی باشند.

انتهای پیام
نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
 
آخرین خبرها